Evropski teden mobilnosti in Dan slovenskega športa

V septembru od 11. do 27.9. 2024, smo na naši šoli obeležili Evropski teden mobilnosti in Dan slovenskega športa z različnimi športnimi aktivnostmi, ki nam jih ponuja Bela krajina. Učenci razredne stopnje so sodelovali v projektu Aktivno v šolo s kokoško Rozi, pohodi v okolici Črnomlja, šolarji od 6. – 9. razreda so izbirali med večimi dejavnostmi. Okoli 80 učencev je uživalo v vodnih aktivnostih na reki Kolpi. Najpogumnejši so se hote ali nehote celo kopali. Ena skupina je obiskala nov pustolovski park na Gačah, kjer je za njih skrbela ekipa izkušenih inštruktorjev. Preizkusili so vse svoje spretnosti med drevesi in na višini. Nekaj naših učencev pa se je peš podalo v Loko na teniška igrišča, kjer so s pomočjo trenerja in učencev, ki trenirajo, naučili nekaj teniških veščin. Letos so se poizkusili tudi v borilnih veščinah in spoprijeli s fitnes napravami na Majerju.

Evropski teden mobilnosti smo obeležili tudi s sodelovanjem na delavnicah, ki jih je pripravila občina in RIC BK:

• 19. 9. 2024 smo sodelovali z učenci izbirnega predmeta ŠSP na kolesarskem izletu po okolici Črnomlja v popoldanskem času. Izlet je vodil Rok Simčič, Kristina Zajc in Urška Jerman sta mu pomagali.
  • 20. 9. 2024, smo v popoldanskemu času sodelovali na tečaju varne vožnje po mestu in obvoznici s policistom, ponovili vožnjo po kolesarskem poligonu.
  • 27. 9. 2024, z učenci izbirnega predmeta Šport za sprostitev smo prisostvovali na otvoritvi Ajdovega zrna, kolesarski delavnici, predstavitvi e-koles, servisno polnilne postaje za kolesa.
  • Na povabilo NT KB, smo se z učenci izbirnega predmeta ŠSP, 27.9. 2024, udeležili dneva odprtih vrat. Preizkusili smo se v igranju namiznega tenisa in dobili informacije o možnosti vadbe oz. rekreacije v klubu.

Antonija Papež, prof. Športa