Bralni klub

Tudi v letošnjem šolskem letu je k interesni dejavnosti Bralni klub vključenih veliko učencev. V dveh mehurčkih 4. in 5. razreda smo brali, poustvarjali, spoznavali pesnike in pisatelje, izdelovali plakate, izvedli bralno čajanko in ustvarjali kamišibaj predstave, ki smo jih zaigrali sošolcem.

V soboto, 2.4.2022, sta učenki Mila Miketič in Tia Šenica odlično nastopili na kamišibaj festivalu v cerkvici Sv. Duha. Predstavili sta se z zgodbico Janeza Bitenca z naslovom Spominčica.

Kulturni dan – 9. razred

V sredo, 6. 4. 2022, smo devetošolci imeli kulturni dan. Najprej smo si ogledali Trubarjevo domačijo, nato pa smo se podali na raziskovanje Turjaškega gradu. Spoznali smo, da je bilo življenje na gradovih v preteklosti vse prej kot enostavno. Našo pozornost so najbolj pritegnile grajske ječe, kjer nas je na vratih pričakal premikajoči se okostnjak, ki smo se ga kar malo prestrašili. Po ogledu gradu smo se okrepčali še s sladoledom. Preživeli smo lep dan!