Drugi dan v Kranjski Gori

Drugi dan smo se zbudili v lepo, sončno in toplo jutro. Po zajtrku smo se eni peš odpravili na 4,5 km oddaljene Zelence, mokrišče v Podkorenu, ki je tudi izvir Save Dolinke. Po poti smo se naužili snežnih radosti, izvedeli smo veliko zabavnih anekdot in uživali v čudovitih naravnih znamenitostih. Popoldne smo obiskali Liznjekovo domačijo, etnološki muzej, kjer nam je prijazna domačinka predstavila življenje v Kranjski Gori nekoč.

Druga skupina se je zjutraj odpravila na pohod v sredogorje. Očarala nas je čudovita narava v Karavankah, uživali pa smo tudi v čarobni kulisi zasneženih Julijcev. Popoldne smo se na jezeru Jasna predajali soncu in se učili o orientaciji.

Preživeli smo lep in sproščen dan, upamo, da nas bosta tako lepo vreme in dobra volja spremljala še naprej.

Območno srečanje otroških FS Bele krajine

V četrtek, 24. marca 2022, je v Kulturnem domu Črnomelj potekalo regijsko srečanje otroških folklornih skupin. Predstavilo se je šest skupin, kot peti je nastopil folklorni krožek naše šole. Nastopilo je 27 folklornikov. Predstavili so se z novo odrsko postavitvijo Bodimo veseli, veselega srca. S petjem in plesi ter veselim razpoloženjem na odru so šli folklorniki voščit Jožici za god. Bili so odlični.

KULTURNI DAN 3. IN 4. RAZREDA

Učenci 3. in 4. razreda bodo imeli v ponedeljek, 11. 4. 2022, kulturni dan. V Zavodu Novo mesto si bodo najprej ogledali predstavo Repki. Sledil bo voden ogled starega mestnega jedra.

Učenci se bodo pred šolo zbrali ob 7.35. Proti Novemu mestu se bodo odpeljali ob 7.45. V Črnomelj se bodo vrnili predvidoma ob 12.40.