DROBTINICA – MALO…JE VELIKO

Rdeči križ Slovenije OZ Črnomelj skupaj z OŠ Mirana Jarca Črnomelj organizirata dobrodelno akcijo »Drobtinica«, s katero želita pomagati socialno ogroženim družinam.
Učenec, ki želi sodelovati v akciji, naj daruje LITER trajnega mleka. V šolo ga naj prinese od ponedeljka, 14. 10., do srede, 16.10. 2024. Mleko se bo zbiralo v pritličju, pri učilnici 2.a.

Vsem, ki bodo sodelovali, se že v naprej zahvaljujemo.

Ravnatelj                                                                                              Predsednica RKS – OZ Črnomelj
           Boris Mužar                                                                                                        Ljudmila Kocjan

KULTURNI DAN – 4. razred

V torek, 8. oktobra 2024, smo četrtošolci imeli kulturni dan v sklopu Dnevov evropske kulturne dediščine. Ker je letošnja tema Dediščina kulturnih poti, mreženja in povezav, smo se odločili, da bomo obiskali Muzejsko hišo Semič. Tam smo si pod strokovnim vodstvom ogledali muzejsko zbirko hiše in izvedli delavnico Fosilada. Ta je bila še posebej zanimiva, saj smo se na koncu še posladkali s svojim čokoladnim izdelkom.

Ta kulturni dan je bil za nas poučen, saj smo spoznali, da je ohranjanje kulturne dediščine zelo pomembno in se ob tem lahko marsikaj naučimo.