CANKARJEVO TEKMOVANJE

V mesecu novembru je na šoli potekalo šolsko Cankarjevo tekmovanje za učence od 4. do 9. razreda. Bronasta priznanja so prejeli naslednji učenci:

4. razred: Maja Kartalija, Matic Malerič, Maja Đaković, Ožbej Schweiger, Luka Vrlinič, Lan Birkelbach (mentorice: Jožica Štrbenc, Martina Vogrinec, Lina Zupančič)

5. razred: Tia Šenica, Ajda Bremec, Tea Čučić (mentorica: Andreja Vraničar)

6. razred: Manca Rjavec, Lana Filak, Pia Žalec, Luka Hribernik, Sofija Despotović, Matej Đaković (mentorica: Tanja Pavlakovič)

7. razred: Matic Cimerman (mentorica: Tanja Pavlakovič)

8. razred: Lara Franko, Filip Vehovec (mentorica: Agata Cindrič)

9. razred: Bor Rjavec, Iva Horvat, Alja Rajf (mentorica: Eva Starašinič)

Regijskega tekmovanja, ki je v mesecu decembru potekalo na daljavo, sta se udeležila dva učenca – Bor Rjavec in Lara Franko. Obema je uspelo osvojiti srebrno Cankarjevo priznanje, za kar jima iskreno čestitamo!

Kulturni dan 6. razreda

Učenci 6. razreda bodo imeli v ponedeljek, 24. 1. 2022, kulturni dan. V Zavodu Novo mesto si bodo ogledali dramsko predstavo KLA KLA KLASIKA, nato pa bodo obiskali še Hudičev turn, grad Soteska in Muzej starih avtomobilov.

Učenci pridejo v šolo ob 8.20. Najprej bodo imeli malico, nato pa se bodo odpeljali v Novo mesto. Vrnili se bodo predvidoma ob 14. uri.

ZIMSKI ŠPORTNI DAN UČENCEV 6. IN 8. RAZREDA

Po dveh letih brez zimskega športnega dne smo ga letos spet dočakali. Šestošolci in osmošolci smo se v torek z avtobusom odpeljali na smučišče Gače, kjer smo uživali v zimski idili. Nekateri učenci so s smučmi drveli po belih strminah, drugi so uživali v sankanju in kepanju, tretji pa so se odpravili na zimski pohod. Razposajenega smeha in dobre volje ni manjkalo! Že zdaj komaj čakamo, da se bomo zopet lahko prepustili zimskim radostim.