Tudi v letošnjem letu na šoli poteka podjetniški krožek. V okviru le tega smo izvedli številne dejavnosti, katerih glavni namen je bil predvsem priprava avtentičnih poslovnih idej, s katerimi smo se prijavili na tekmovanje POPRI. Gre za tekmovanje v podjetniških idejah mladih, ki ga vsako leto organizira Primorski tehnološki park. Letos smo prijavili dve poslovni ideji. Prva je bila aplikacija Easy study, druga pa Super čili Belokranjček. V konkurenci 20 ekip, ki so se prijavile na regijski predizbor iz osnovnošolske konkurence v JV regiji, je bila v polfinale tekmovanja, ki je potekalo prejšnjo sredo, 6. 3. na Podjetniškem inkubatorju Podbreznik v Novem mestu, na podlagi ocene poslovnega načrta, ki ga je pregledala strokovna komisija, izbrana ideja Super Čili Belokranjček. Tekmovalci Ožbej, Liam, Mark in Džemil so pripravili 5 minutno predstavitev svojega produkta, nato so še 5 minut odgovarjali na vprašanja strokovne komisije. Zagotovo so s tem pridobili novo izkušnjo, ki jim bo dala zagon za nadaljnjo delo na tem področju.

Aktivnosti nam je omogočila javna agencija SPIRIT Slovenija s finančno podporo Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo.

Darjan Grudnik, mentor podjetniškega krožka