V četrtek, 20. 6. 2024, je v veliki telovadnici naše šole potekala prireditev, posvečena dnevu državnosti in prihajajočim počitnicam.

Učenci so s svojimi nastopi znova upravičili naziv »Kulturna šola«. Kot za šalo so na odru deklamirali pesmi ter posamezno in v skupini zaigrali na različne instrumente: flavto, kitaro, klavir, violino in violončelo. Plesalci so se predstavili v različnih plesnih zvrsteh od folklore do hip-hopa in zabavnih plesov. Igralci dramskega krožka so zaigrali delček predstave  s Piko Nogavičko na čelu, ki je zganjala norčije, in policajem ušla kar med občinstvo. Mladi pevci so dokazali, da tudi »njihov glas šteje«. Zbrali so pogum in suvereno zapeli solo, v duetu in v pevskem zboru.

Dobri nastopi so skupno delo učencev in mentorjev, ki so skozi celo šolsko leto v različnih interesnih dejavnostih delali in se ob tem tudi zabavali.

Slađana Adamov

Fotografije: Nuša Lamut in Teja Tajčman, medijski krožek