Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti je v sodelovanju z Osnovno šolo Vojke Šmuc Izola včeraj, 17. oktobra 2024, izvedel zaključno prireditev Kulturna šola 2024.

Na prireditvi, ki je nosila ime Med valovi besed, so osnovnim šolam v Sloveniji, ki so izpolnile pogoje, podelili nazive Kulturna šola v različnih kategorijah in razglasili Naj kulturno šolo 2024.

S ponosom in radostjo sporočamo, da je med dobitniki naziva Kulturna šola 2024 tudi naša šola. Naziv se podeljuje za določen čas, ko bo znova potrebno dokazati, da s svojo dejavnostjo izpolnjujemo pogoje za podaljšanje tega naziva.

Šola je ta naziv pridobila kot prva v Beli krajini pred mnogimi leti. Veseli nas, da ta naziv z delom in dosežki ohranjamo.

Slavnostnega dogodka sta se udeležila ravnatelj šole Boris Mužar in bivša pomočnica ravnatelja Bernarda Starašinič, ki ima tudi v operativnem smislu veliko zaslug za promocijo šole na kulturnem področju.