Skoči na glavno vsebino

V sredo, 29.5.2024, je na OŠ Antona Martina Slomška na Vrhniki potekal finalni turnir državnega prvenstva v košarki 3×3 za osnovnošolce. Šestnajst najboljših ekip iz cele Slovenije si je nastope v finalu zagotovilo na polfinalnih regijskih turnirjih. Na tekmovanje je bilo v letošnjem šolskem letu prijavljenih kar 260 šol.

Učenci naše  šole so si z vrhunskimi igrami priigrali napredovanje iz predtekmovalne skupine vse do zaključka tekmovanja. V izločilnih bojih smo premagovali ekipe ostalih šol in izgubili šele proti kasnejšim zmagovalcem prvenstva. Fantje so pustili srce na igrišču in se pogumno borili tudi z višjimi in močnejšimi nasprotniki.

V tekmi za tretje mesto je bila odločilna naša zbranost in mirnost v zaključku tekme. Iskrene čestitke našim fantom za dosežen uspeh. Zadovoljni, utrujeni in z modricami smo domov prinesli nov pokal in medalje.

Mentorica: Urška Petric

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)