Kako pomembne so čebele za obstoj življenja, vedno znova slišimo. Zato že mlajše generacije vzgajamo tako, da se bodo zavedale, da je eno najpomembnejših sožitij ravno sožitje med človekom in naravo.

Drugošolci smo realizirali zadnji tehniški dan pod naslovom: Čebelica leti z neba. Odpravili smo se na ogled čebelnjaka na Majeru, kjer nas je pričakal čebelar Dušan Milinković. Gospod Dušan je otrokom pripravil zanimiv praktično – teoretični del, v katerem so pobliže spoznali to marljivo žuželko, delo in opremo čebelarja ter sam čebelnjak. Pripravil je mini razstavo čebeljih produktov. Okoli čebelnjaka je ta dan brenčalo na stotine čebel in prav zanimivo jih je bilo opazovati.

Čebelarju Dušanu se zahvaljujemo za prijazen sprejem in lepo pripravljen vpogled v čudoviti svet čebel. Naj medi!