Četrtošolci letos sodelujejo pri nacionalni izmenjavi knjižnih kazalk, povezali smo se z OŠ Stranje. Izdelave smo se lotili tako, da smo najprej prebrali slovensko ljudsko pravljico O pastirčku in debeli uši, ki jo je priredila avtorica Anja Štefan in ilustriral Zvonko Čoh. Pogovorili smo se o zgodbi, nato pa so učenci uporabili domišljijo in na papirnato predlogo ilustrirali enega ali več dogodkov iz zgodbe. Nastali so lični izdelki, ki jih bomo poslali učencem OŠ Stranje.

Prvošolci pa so se projektu priključili zadnji hip in, tako kot tretješolci, sodelujejo mednarodno. Z njimi smo prebrali pravljico Stonoga Stina varčuje avtorice Mojiceje Podgoršek in ilustratorke Daše Simčič, se pogovorili o zgodbi in prav tako likovno ustvarjali na temo zgodbe. Prvošolci so dokazali, da so šolo vzeli zelo resno, saj so zelo zbrano poslušali in znali odlično obnoviti prebrano zgodbo. Njihove izdelke bomo poslali na Hrvaško, in sicer v OŠ Dragutina Domjanića v Svetem Ivanu Zelinu.

Vsi skupaj smo v radovednem pričakovanju, kakšne kazalke so izdelali učenci drugih šolah za nas.