V torek, 28. maja 2024, smo se drugošolci z avtobusom odpeljali v Veliki Nerajec. Tam so nas prijazno sprejeli Gregor, Samo, Bojana in Eva, ki so nam s številnimi zanimivimi dejavnostmi predstavili značilnosti Krajinskega parka Lahinja. Občudovali in raziskovali smo naravne lepote parka, v ptičji opazovalnici poslušali ptičje petje ter se preizkusili v opravilih, ki so jih nekoč opravljali naši predniki – nosili vodo v škafu, ribali tla, likali z likalnikom na žerjavico in pometali s sirkovo metlo.

Navdušeni smo bili tudi nad reševanjem ugank, kjer smo pokazali veliko znanja. Še najbolj všeč pa nam je bilo, ko smo se lahko oblekli v posebno »varovalno« obleko, katero fotograf Samo uporablja pri fotografiranju živali v naravi. Njegove fotografije smo si z zanimanjem ogledali in mu pomagali pri postavitvi razstave. Zelo smo se zabavali.

Polni novih znanj in doživetij smo se zadovoljni vrnili v šolo.

Učenci in učiteljice 2. razredov