V četrtek nas je zjutraj prebudil dež, zato je jutranja telovadba odpadla. Uf, kakšna sreča! Ker vreme ni bilo idealno za kopanje, smo izkoristili priložnost in se podali na raziskovanje naselja Bučanje, opazovali smo lastnosti morja ter rastlinstvo in živalstvo, ki ga tu najdemo. Spoznali smo kar nekaj rastlin, ki dobro uspevajo v sredozemskem okolju, kot so pinija, mandelj, granatno jabolko, oleander, oljka, tamariska … Popoldan smo se odpravili na plažo ter celo popoldne urili naše plavalne tehnike v prijetno toplem morju. Večer smo zaključili v športnem duhu, in sicer s športnimi igrami na bližnjih igriščih.

Petek je bil razburljiv, saj smo komaj čakali, da se po dopoldanskem in popoldanskem plavanju uredimo in odpravimo v mesto Nerezine. Nakupovanja na štantih smo se lotili zelo resno, saj smo morali dobro preračunati, kaj vse lahko kupimo, da nam na koncu ostane denar za zaslužen sladoled.

Današnji dopoldan bomo izkoristili za plavanje in potapljanje, popoldne pa bomo pokazali svoje plavalne sposobnosti na testiranju za bronastega, srebrnega ali zlatega delfinčka. Po večerji se bomo odpravili proti domu, ki ga že kar malo pogrešamo.

Starši, iz Nerezin se bomo odpravili ob 19.00. Ker moramo prečkati mejni prehod v Metliki, se bo naš potovalni čas podaljšal. To pomeni, da je predviden prihod pred našo šolo ob 00.00.

Slani pozdravčki od petošolcev in učiteljic.

Se vidimo kmalu!