Tehniški dan 8. razreda – ekskurzija v Slovensko primorje

V petek, 24. 5. 2024, smo imeli osmošolci še zadnji tehniški dan – ekskurzijo v Slovensko primorje. Ogledali smo si Luko Koper, sicer iz udobnih sedežev na avtobusu, vendar smo tudi tako občutili veličino našega pristanišča. Z nami je bil tudi vodič, upokojeni pristaniški delavec, ki nam je iz prve roke povedal marsikatero zanimivost. Nato smo se odpeljali v Piran, se sprehodili ob obali do cerkve Sv. Jurija in obiskali Mediadom Pyrhani. Slišali smo marsikaj o zgodovini Pirana in si o razvoju Pirana in pridobivanju soli ogledali kratek film s 3D očali. Sledil je najlepši del dneva – prosti čas s kosilom po želji. Odpeljali smo se še v Sečoveljske soline, si ogledali Muzej solinarstva in tradicionalno solinarsko hiško. V Črnomelj smo prispeli v zgodnjih večernih urah – utrujeni, vendar zadovoljni.

Osmošolci z učiteljem Rokom in razredničarkama Nado in Palmiro

S KNJIGO V SVET PRAVLJIC

V sredo, 22. maja 2024, smo učenci 2. razredov imeli kulturni dan z naslovom S knjigo v svet. Ta dan smo postali pravi pisatelji in ilustratorji. Napisali smo svojo pravljico. Tretjo šolsko uro smo se pridni bralci udeležili podelitve Bralne značke. Z radovednostjo in zanimanjem smo prisluhnili pripovedovalki pravljic in pisateljici Ireni Cerar. Zadnji dve uri smo se vrnili k nedokončanemu delu. Pravljico smo še ilustrirali in jo predstavili sošolcem. Za konec je vsak od nas izdelal še kazalko. Bili smo res ustvarjalni.

Učenci in učiteljice 2. razredov