TOM je splošni telefon za otroke in mladostnike v Sloveniji. Preko telefona, e-pošte in spletne klepetalnice se lahko s svetovalci TOM-a pogovorijo zaradi katerega koli vprašanja ali težave, od najmanjše do največje. Pogovor potrebujemo vsi ljudje, še zlasti otroci in mladostniki, ki se soočajo z izzivi odraščanja. Tom telefon je za mlade dosegljiv vse dni v letu med 12. in 20. uro na telefonski številki 116 111. Klic je anonimen in brezplačen.

Konec septembra in v začetku oktobra smo na šoli gostili akcijo Tom potuje, otroke obiskuje. V nekaterih razredih smo izvedli delavnice. Pogovarjali smo se o različnih težavah, ki pestijo mlade in kam se lahko obrnejo po nasvet in pomoč. Ugotovili smo, da slogan Tom telefona »Odgovor je pogovor«, še kako drži.