OŠ Mirana Jarca Črnomelj in OŠ Loka Črnomelj sta v okviru poklicne orientacije včeraj izpeljali skupno predstavitev srednjih šol za 8. in 9. razrede. Predstavilo se je 10 srednjih šol iz JV regije: Ekonomska šola Novo mesto, Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola ŠCNM, Srednja zdravstvena in kemijska šola ŠCNM, Kmetijska šola Grm in biotehnična gimnazija Novo mesto, Srednja šola za gostinstvo in turizem Novo mesto, Gimnazija Novo mesto, Srednja šola Sevnica-program frizer, Srednja strojna šola ŠCNM, Srednja elektro šola in tehniška gimnazija ŠCNM ter Srednja šola Črnomelj, ter poklica vojak in policist.

Predstavitve so izvajali zaposleni, profesorji in dijaki. Skozi pogovor, predstavitvene filme, praktične prikaze in izdelke so skušali bodočim dijakom predstaviti potek šolanja in spretnosti, ki jih razvijajo.