Na Slovesni dan prostovoljstva, v torek, 21. maja, smo bili v Športni dvorani Kočevje. Udeležili smo se slovesnosti, na kateri je bil naši šoli podeljen naziv Junaki našega časa. Naziv smo si prislužili z organiziranim prostovoljnim delom v letošnjem šolskem letu. Učenci so pomagali mlajšim v podaljšanem bivanju pri domačih nalogah, se z njimi urili v družabnih igrah, pomagali pri urejanju šolskega prostora, obiskovali prostovoljske organizacije v okolju ter sodelovali z njimi.

Častno pokroviteljstvo Slovesnega dne je prevzela predsednica Republike Slovenije dr. Nataša Pirc Musar. Gostiteljica Slovesnega dne je bila Občina Kočevje.

Župan Občine Kočevje Vladimir Prebilič je z nami delil modrost, ki gre nekako takole: Predstavljajte si, da vsak človek predstavlja število 1. Če ste samo človek, brez posebnih materialnih dobrin ali dosežkov, vaša vrednost je 1. Če ste poleg tega še bogati, k številu 1 dodamo ničlo, kar pomeni, da je vaša vrednost zdaj 10. Če imate poleg bogastva še moč ali vpliv, dodamo še eno ničlo, kar pomeni, da je vaša vrednost zdaj 100. Če ste poleg bogastva in vpliva še izobraženi, dodamo še eno ničlo, kar pomeni, da je vaša vrednost zdaj 1000. Vendar pa, če izgubite človeške lastnosti, če niste več dober človek, se izgubi začetna 1, ne glede na to, koliko ničel imate za njo. Torej, čeprav imate bogastvo, moč in izobrazbo, ste pa brez človeških lastnosti, je vaša vrednost 0.

Sporočilo zgodbe je, da je biti dober človek osnova vsega. Na včerajšnji slovesnosti je bilo med prejemniki je veliko osnovnih, srednjih šol, občin, posameznikov in organizacij. Veseli smo, da smo bili del tako številčne udeležbe in dokazali, da smo dobri ljudje.