V letošnjem šolskem letu smo na šoli začeli s prostovoljstvom v obliki interesne dejavnosti. Učenci se kot prostovoljci vključujejo v različne aktivnosti na šoli: pomoč pri domačih nalogah, učenju, zbiralnih akcijah in na prireditvah. Poleg prostovoljnega dela na šoli, pa učenci obiskujejo prostovoljske organizacije v lokalnem okolju.

V sredo, 14. 2. 2024, je skupina prostovoljcev obiskala Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Črnomelj. Prijazno sta jih sprejeli dolgoletna prostovoljka in nekdanja učiteljica naše šole Milka Kocjan ter sekretarka Sandra Kure. Predstavili sta njihova področja dela, možnosti sodelovanja in učence izzvali z zanimivim kvizom. Predstavnici sta učencem za popotnico podarili misel, da je plačilo, ki je najbolj vredno, občutek, da si nekomu lahko pomagal.