V petek, 15. 3. 2024, smo imeli sedmošolci naše šole kulturni dan. Odpravili smo se v Novo mesto, kjer smo si v Kulturnem centru Janeza Trdine ogledali mistično gledališko predstavo Gorjanci. V njej so bila predstavljena izbrana poglavja iz Trdinove knjige Bajke in povesti o Gorjancih. Igralke so nas z igro, pripovedjo, petjem in vizualno podobo popeljale v čaroben gozd na Gorjancih, poraščen z zeleno praprotjo.

Po predstavi smo imeli tudi možnost na hitro poklepetati z igralkami, ki so nam zaupale, kako se spopadajo s tremo pred nastopi ter nam namenile nekaj prijaznih besed.

Po malici nas je pred centrom že čakala vodička, ki nas je popeljala po ogledu mesta. Ustavili smo se pri Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto, pot nadaljevali do znamenite novomeške Kapiteljske cerkve sv. Nikolaja, kjer smo imeli možnost vstopiti v samo kripto oz. grobnico. Sprehod smo sklenili na novomeškem Glavnem trgu in se po Kandijskem mostu odpravili proti avtobusu.

Navdušeni nad predstavo in pridobljenim novim znanjem z ogleda Novega mesta smo se vrnili domov.