V mesecu februarju so imeli učenci 3. razredov kar dva kulturna dneva. Najprej so v sklopu Pesniških igrarij spoznavali kulturo. Brali so razne pesmi ter iskali in sestavljali rime. Obiskali so tudi eno izmed kulturnih ustanov. V Knjižnici Črnomelj so poslušali pesmi v obliki kamišibaja, ki ga je izvedla knjižničarka Breda Kočevar. Nazadnje so si v razredu ogledali še šolsko spletno prireditev ob Prešernovem dnevu.

Drugi kulturni dan pa je bil posvečen naši kulturni dediščini. Učenci so obiskali Mestno muzejsko zbirko Črnomelj, kjer jim je gospod Janez Weiss na zanimiv način predstavil zgodovino Črnomlja. Pot skozi staro mestno jedro so zaključili z ogledom Zakladnice in spoznali še nekatere značilnosti našega kraja. Po prihodu nazaj v šolo so učenci sestavljali in ilustrirali pripovedko o Črnomlju.