Naravoslovni dan 9. razredi

V petek, 3. 3., smo imeli učenci 9. razredov naravoslovni dan. Obiskali smo Grm Novo Mesto – Center Biotehnike In Turizma v Novem mestu. Najprej so nam predstavili posamezne programe, ki jih izvajajo znotraj centra, nato pa smo se rezdelili v dve skupini, za katere so zaposleni izvedli dve delavnici. Ena skupina je najprej klonirala bakterije, druga pa opazovala organizme v aktivnem blatu, nato sta se skupini zamenjali. S tem smo predvsem urili laboratorijske veščine.

Aktiv 9. razreda

Šolar na smuči 2023

V petek, 3. 3. 2023, smo se s 4. razredi udeležili akcije Šolar na smuči. Akcijo so organizirali smučarski center Gače, Smučarski klub Krka Rog in OŠ Mirana Jarca Črnomelj. V meglenem vremenu smo se pripravili, razdelili v skupine po znanju in z učitelji smučanja odšli na vadbeni prostor. Kljub meglenemu vremenu, so se otroci naužili snega in usvojili nekaj smučarskega znanja. Ob koncu je organizator učence obdaril s praktično nagrado – pašteta Argeta, Alpsko mleko in varnostni jopič.

Aktiv športa