OBVESTILO – CŠOD FARA

V času od 3. do 7. oktobra 2022 bomo izvedli šolo v naravi v CŠOD Fara.

Odhod izpred šole bo v ponedeljek, 3. 10. 2022, ob 9.00. Pred šolo se zberemo ob 8.50.

Domov se bomo vrnili v petek, 7. 10. 2022, okoli 14.30.

Učenci, ki se šole v naravi ne bodo udeležili, bodo imeli pouk.

SEPTEMBER V 4. RAZREDU

Četrtošolci smo preživeli pestre septembrske dni. V torek, 13. 9. 2022, smo obiskali Pikin festival v Velenju. Naš obisk je spremljala čisto prava novinarka. Preberite kaj je napisala:

V sredo, 21. 9. 2022, smo se v okviru tedna mobilnosti podali na pohod v smeri Talčjega Vrha. Da pohod ni bil prezahteven, smo imeli kar veliko pavz za malico in igro.

V petek 23. 9. 2022, smo obiskali še dogodek Športaj v mestu, kjer smo se preizkusili v različnih športnih panogah.

Počasi pa se že pripravljamo na šolo v naravi v prvem tednu oktobra. Komaj čakamo!

KULTURNI DAN (3. RAZRED)

V četrtek, 29. septembra 2022, bomo imeli kulturni dan. V Adlešičih pri Cvitkovičevih si bomo ogledali izdelke domače obrti, v Vinici pa spominsko hišo Otona Župančiča. Odhod z avtobusom bo ob 8.20 izpred šole, predviden povratek pa ob 12.40. Šolsko malico bomo vzeli s seboj. Na delavnici bodo otroci potrebovali peresnico z barvicami, s seboj lahko vzamejo vodo in kakšen prigrizek. Zaradi slabe vremenske napovedi naj ne pozabijo na dežnik.

Podaljšano bivanje in kosilo bo potekalo po ustaljenem urniku.

Donacija podjetja dm

Ob začetku šolskega leta so se na podjetju dm Slovenija odločili, da bodo slovenskim osnovnim šolam donirali razkužila za roke, in sicer 60 kosov po 50 ml za posamezno šolo. Gre za lepo gesto, ki jo bodo znali ceniti zaposleni, učenci in starši. Tudi naša šola je prejela brezplačno donacijo, prevzeli pa smo jo v prodajalni dm v Črnomlju.

Podjetju dm se zahvaljujemo za pozornost in donacijo, ki jo bomo uporabili z namenom preprečevanja širjenja okužb.

41. Ex tempore mladih likovnikov Bele krajine – Črmošnjice

V petek, 23. septembra, se je 5 učenk likovnic udeležilo že 41. Ex tempora mladih likovnikov Bele krajine.  Tokratno srečanje je potekalo v Črmošnjicah, v občini Semič. Potekalo je pod naslovom Ustvarjamo danes, ohranjamo za jutri. Učenci so se posvetili naravni in kulturni dediščini nekoč znamenitega kočevarskega kraja – Črmošnjicam.

Kočevarsko dediščino nam je na skupnem jutranjem srečanju predstavila Maridi Tscherne, ki nas je tudi pozdravila v njihovem nenavadnem jeziku.

Srečanja so se iz OŠ Mirana Jarca Črnomelj udeležile Veronika Vidmar, Zoja Badjuk in Vita Cindrič Grahek iz 9. razreda, Amanda Muhadri iz 8. in Pia Žalec iz 7. razreda z mentorico Natalijo Orlič.

Slikarske motive smo si izbrali kar v središču Črmošnjic. Kljub izredno mrzlemu jutru, se je ozračje hitro segrelo in delo na soncu je postalo prijetno. V mirnem in čistem ozračju so slike hitro nastajale. Vsako delo pa nosi tudi osebno noto ustvarjalke. Same ustvarjalke so zadovoljne s svojim delom in prijetno preživetim dopoldnevom v Črmošnjicah. Dela pa bodo po otvoritvi potovala in bodo na ogled po vseh sodelujočih šolah.

Mentorica: Natalija Orlič