DVE ZLATI PRIZNANJI NA TEKMOVANJU TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA

Po letu premora smo se učenci turističnega krožka v letošnjem šolskem letu zopet udeležili tekmovanja Turizmu pomaga lastna glava, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije. Pripravili smo turistični produkt, ki smo ga poimenovali Dogodivščina z Vodoljubom. Najprej smo napisali turistično projektno nalogo, nato pa smo se lotili priprave turistične stojnice. Nestrpno smo pričakovali torek, 29. 3. 2022, ko smo se na turistični tržnici v Domžalah ponovno srečali s turističnimi podmladkarji iz drugih šol, kjer smo predstavili svoje turistične produkte. Naše delo je bilo nagrajeno, saj smo se iz Domžal vrnili z dvema zlatima priznanjema – za najboljšo turistično nalogo in projekt v celoti.

S projektom se bomo predstavili še na državnem tekmovanju, ki bo potekalo 5. maja 2022 v Mariboru. Veseli smo zelo!

Mentorice krožka Eva Starašinič, Tanja Pavlakovič, Darinka Gorše in učenci se za vso pomoč in podporo zahvaljujemo učiteljici Nevenki Jankovič, pomočnici ravnatelja Bernardi Starašinič ter učiteljema Janezu Pašiču in Nataliji Orlič. Hvala tudi ravnatelju, ki nas vedno podpira in nam nudi pomoč pri pripravi projekta.

Podelitev priznanja Civilne zaščite

V sredo, 30. marca 2022, je župan občine Črnomelj, g. Andrej Kavšek, podelil priznanja Civilne zaščite za leta 2019, 2020 in 2021.

Med prejemniki je bila tudi naša šola. V obrazložitvi je bilo izpostavljeno naše večletno prizadevno sodelovanje s štabom CZ, vključevanje mladostnikov v različne dejavnosti prostovoljstva, dosledno omogočanje zaposlenim usposabljanja za naloge CZ, opravljanja nalog reševanja ob nesrečah ter generalni prispevek k napredku na področju varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami.