Ogled tekme smučarskih poletov v Planici

Po dveh letih si zopet lahko ogledamo športne prireditve v živo, zato smo se devetošolci odpravili v Planico, kjer smo si v petek, 25. 3. 2022, ogledali tekmo svetovnega pokala v smučarskih poletih. Naši skakalci so nas razveselili z zgodovinskim uspehom, saj so zasedli prva štiri mesta. Gotovo je k temu pripomoglo tudi naše glasno navijanje! Preživeli smo prekrasen dan v dolini pod Poncami!

Drugošolci v vrtnariji

Na sončen pomladni dan smo se učenci 2. razredov odpeljali v Lokvico pri Metliki, kjer smo si ogledali Vrtnarstvo in cvetličarstvo Šikonja. Sprejela sta nas prijazna lastnika vrtnarije, Duška in Robi, ter njun igriv pes Tor. Ogledali smo si rastlinjake in ob tem občudovali veliko raznovrstnih sadik cvetlic. Spoznali smo, kaj vse potrebujejo rastline za rast in razvoj. Za nekaj časa smo tudi sami postali vrtnarji in sadili rožice, ki smo jih odnesli domov našim mamicam. Preživeli smo poučen, zanimiv in sproščen dan. Duški in Robiju se zahvaljujemo za prijaznost in gostoljubje.

Učenci in učiteljici 2. razredov

KULTURNI DAN 9. RAZREDA

Učenci 9. razreda bodo imeli v sredo, 6. 4. 2022, kulturni dan. Obiskali bodo Trubarjevo domačijo in grad Turjak. Devetošolci se bodo pred šolo zbrali ob 7.45. Malico bodo vzeli s seboj. V Črnomelj se bodo vrnili predvidoma ob 14. uri.