Šolsko leto se nezadržno bliža koncu. Bilo je čisto drugačno od vseh do sedaj. Korona nam je življenje postavila na glavo, pouk je velik del časa potekal na daljavo, vseeno pa smo kljub drugačnim razmeram delali uspešno in kvalitetno, kreativno ustvarjali, tekmovali in se kulturno udejstvovali.

Nenazadnje se lahko pohvalimo in smo ponosni, saj so naši učenci prejeli sedem zlatih priznanj. Uspeh so dosegli z lastnim znanjem, trdim delo in sposobnostmi, v veliko pomoč in podporo pa so jim bili njihovi mentorji s svojim strokovnim znanjem in izkušnjami.

Najvišja državna priznanja so prejeli Gregor Kmetič iz 4. a, Matic Cimerman iz 6.b in Luka Filak iz 8. a razreda.

Gregor Kmetič je prejel zlato priznanje pri Matemčku, njegova mentorica je bila učiteljica Barbara Pezdirc.

Matic Cimerman je osvojil zlato matematično Vegovo priznanje pod mentorstvom učiteljice Mateje Žuželj.

Luka Filak pa je osvojil kar pet zlatih priznanj, in sicer:

• iz razvedrilne matematike pod mentorstvom učiteljice Mateje Žuželj,
  • iz Logične pošasti pod mentorstvom učiteljice Romane Kočevar,
  • iz kemije pod mentorstvom učiteljice Zdenke Vrtin,
  • iz Vesele šole pod mentorstvom učiteljice Mihaele Filak in
  • iz fizike pod mentorstvom učiteljice Romane Kočevar.

Zaradi izjemnega uspeha so Luka povabili k pripravam na mednarodno juniorsko naravoslovno olimpijado, Zveza za tehnično kulturo Slovenije, ZOTKS, pa ga je nagradila z brezplačnim naravoslovnim taborom na Rogli.

Vsem zlatim učencem in njihovim mentoricam iskreno čestitamo za izjemen uspeh, Luki pa želimo tudi uspešne priprave na olimpijado in prijetno preživljanje časa na taboru.